Четверг, 26.03.2026, 21:53
Вітаю Вас Гість | RSS

НВК "Оборотнівська ЗОШ І -ІІІ ст.- ДНЗ"

Меню сайту
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 9
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Олімпійський урок - 2016

Урок-гра

 

Тема: «Спортивні ігри та загальна фізична підготовка з елементами олімпійської освіти»

Мета: Сприяти зміцненню здоров’я учнів, залученню до спортивних занять засобами естафет, ігор та фізичних вправ. Виховувати в учнів почуття гідності за свій народ

Завдання:

  1. Ознайомити учнів зі спортивними досягненнями спортсменів-олімпійців.
  2. Вдосконалювати техніку виконання окремих елементів спортивних ігор.
  3. Сприяти розвитку швидкості, сили, спритності, швидкісно-силовим якостям та координації рухів.

Інвентар: гімнастична лава, баскетбольні м’ячі,  футбольний м’яч, ключка,  самокат,  парасолька, 2 пари калош, фішки.

Девіз уроку: «Олімпійці серед нас!»

Хід уроку

№ пор.

Зміст уроку

Дозу-

вання

Організаційно-  методичні вказівки

І. Підготовча частина  

1.

 

Шикування перед входом до спортивного залу в одну колону. По дзвонику та за  командою вчителя вхід до спортивного залу на традиційне місце шикування.

Вчитель:  –  Лунав дзвінок

 –  Тож кроком руш всі на урок!

 – Ідем на фізкультуру

Щоб тренувать свою фігуру

Щоб добре бігати, стрибати

Щоб волю гартувати

І всіх перемагати

Фізкульт-привіт, фізкульт- ура

Ну що ж, до праці, дітвора!

 1хв

Клас вишикуваний в одну колону.

 

2.

Шикування.

Вчитель: – Здрастуйте, юні олімпійці!

Ми, українці завжди прославляли мир, добро, братерство, що поєднує в собі Олімпійська ідея. Завдяки нашим кращим спортсменам в усіх куточках планети стає відомою та поважною держава Україна, її традиції, її талановитий народ. Сподіваюсь, що завдяки цьому уроку ви зможете досягти успіхів у навчанні і спорті, стати справжніми патріотами, здоровими, вихованими і порядними людьми. Сьогодні ми з вами здійснимо подорож Олімпійськими стежками.

 Повідомлення завдань уроку

Завдання:

  • Ознайомитися зі спортивними досягненнями спортсменів-олімпійців.
  • Вдосконалити техніку виконання окремих елементів спортивних ігор.
  • Сприяти розвитку швидкості, сили, спритності, швидкісно-силовим якостям та координації рухів.

Девіз уроку: «Олімпійці серед нас!»

1 хв

В одну шеренгу.

 

3.

Замір ЧСС.

Учитель: –  До уроку всі готові?...

                 – А сьогодні всі здорові?...

30 сек

Замір ЧСС Звернути увагу на учнів з підвищеною ЧСС.

4.

     – Дорога наша буде тривалою, тому прошу бути уважними

 

 

5.

Організуючі вправи на місці:

повороти ліворуч,  праворуч ,  кругом

 

1 хв

Звернути увагу на важливість дотримання правил безпеки. Задати темповий режим роботи кожній з медичних груп

6.

Комплекс вправ для формування правильної постави та профілактика сколіозу.

Ходьба:

- звичайна;

- на носках(руки вгору);

- на п’ятках(руки  за голову);

- на зовнішній стороні ступні(руки за спину);

- на внутрішній стороні ступні;

 

 

1 хв

 

 

15 м

15 м

15 м

15 м

  15 м

 

Вправи

виконувати в колону по одному з м’ячем у руках.

Дистанція 2 м.

Стежити за положенням правильної постави

7.

Комплекс ЗРВ з м’ячами в русі.

Ходьба:

- з перекиданням м’яча з руки в руку;

- з поворотами м’яча ліворуч – праворуч на витягнутих вперед руках;

- з переведенням м’яча навколо тулуба;

- в нахилі на кожний крок;

- в напівприсіді;

- в повному присіді.

3 хв

 

Ноги в колінах не згинати

 

 

8

Стрибки в присіді лівим, правим боком

30 сек

Утримувати небезпечну відстань між учнями

9

Біг та його різновиди

1 хв

 

10

Замір ЧСС

30 сек

Зробити аналіз і дати вказівки щодо інтенсивності рухової активності

ІІ. Основна частина

 

I. Зупинка «Стадіон Промінь» в Іванкові.

Вчитель: – стадіон побудований в 1980 році на честь XXII Олімпійських ігор.

3-4 хв

Учні вишикувані у шеренгу

1.

Ведення м’яча:

- звичайне;

- обличчям один до одного лівим(правим) боком(вправа «Дзеркало»);

- спиною вперед;

- з поворотами на 360°;

- з обведенням фішок;

 

 

Через середину залу попарно,

в колону по два або в двох

 шеренгах.

Учні СМГ виконують вправи ходьбою, або в повільному темпі.

2.

Шикування.

 

 

 

II. Зупинка «Вишгород».

Вчитель: – Саме це місто представляла в Пекіні Олімпійська чемпіонка Інна Осипенко Радомська.

Інна Володимирівна Осипенко-Радомська — українська веслувальниця на байдарках, чемпіонка Олімпійських ігор в Пекіні, срібна медалістка на Олімпійських іграх у Лондоні у веслуванні на байдарці-одиночці (дистанція 500 і 200 метрів)

3-4 хв

Учні вишикувані у шеренгу

3.

Комплекс вправ силової спрямованості

В.п. упор лежачи

 Згинання та розгинання рук

 в.п. – упор лежачи позаду;

1 – зігнути руки;

2 – в.п.

3-4 – те саме.

 в.п. – стоячи в шерензі, обличчям до лави, взятись за руки.

1 – руки вгору, піднятись на носки;

3 – стрибки через лаву;

4 – поворот кругом.

Піднімання та опускання тулуба з положення лежачи

 

 

 

4-6 р

 

 

 

 

4-6 р

 

 

 

 

Учні розміщуються за зростом.

 

Акцентувати  

увагу на дотриманні правил безпеки

 

Дихання має бути ритмічним.  Дотримуватися відстані між учнями. Всі вправи виконуються чітко за рахункком вчителя

 

 

 

 

 

ІII. Зупинка «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Вчитель: - Як ви гадаєте, чому ми зупинилися саме тут?

Бо вихованці цього університету призери Олімпійських ігор.  Вони – візитка українського спорту 2008 року, гордість спортивної Луганщини.

Троє бронзових призерів Олімпійських ігор – студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Леся Калітовська – майстер спорту міжнародного класу, студентка 3 курсу Інституту фізичного виховання і спорту Луганського національного університету імені Тараса Шевченка спеціальності «Олімпійський і професійний спорт». Олімпійська бронза – результат успішного виступу Лесі у велотреку.

 

Олександр Воробйов – заслужений майстер спорту, багатократний володар Кубків світу, чемпіон Європи, магістрант ЛНУ за фахом «Фізичне виховання». Бронзовий призер Олімпіади 2008 року у вправах на кільцях.

Вікторія Терещук – заслужений майстер спорту, магістр ЛНУ за фахом «Олімпійський і професійний спорт».

7-8 хв

Учні вишикувані у шеренгу

 

 

IV. Зупинка «Бровари». Вище училище фізичної культури.

Вчитель:

Путівку у великий спорт Бровари дали братам Кличкам, легкоатлету Олександу Багачу, плавцю Олегу Лісогору…

3 хв

Учні вишикувані у шеренгу

4.

Естафета «плавців»: лазіння по гімнастичній лаві за допомогою одних рук.

 

 

 

IV. Зупинка «Бориспіль». Стадіон «Колос».

Вчитель: - Жіноча команда з хокею на траві «Колос»(Бориспіль) – володар Кубку Європейських Чемпіонів

3 хв

Учні вишикувані у шеренгу

5.

Естафета з веденням мяча хокейною ключкою

 

 

Дотримуватися правил безпеки. Не піднімати високо ключки

 

 

VI. Зупинка «Київ». Стадіон «Динамо», НСК «Олімпійський», Палац спорту, Університет фізкультури.

Вчитель:

- Чому НСК носить назву «Олімпійський»?

- Яких видатних футболістів «Динамо» ви знаєте?

Додам, що на цих аренах тренувалися не тільки футболісти, але і легкоатлети, майстрині художньої гімнастики, зокрема, призерка Пекінської Олімпіади Ганна Безсонова.

6-7 хв

Учні вишикувані у шеренгу

7.

Естафета з гімнастичним обручем (дівчата) та футбольним мячем

 

 

Звернути увагу на правильну   передачу естафети

8.

Вчитель: - На жаль, над легкоатлетичною ареною йде дощ, її залило водою…

 

Комічна естафета: біг в калошах з парасолькою в руці.

 

Суворо дотримуватися правил безпеки

 

 

9.

Вчитель: – Давайте продемонструємо своє вміння поводження з баскетбольним мячем

 

Виконується до середини залу

 

 

ІІІ. Заключна частина 

1.

Шикування.

Дихальні вправи

1 хв

 

Фронтальний метод

2.

Вимірювання ЧСС

30 сек

Проаналізувати дані ЧСС

3.

Підведення підсумків уроку

Наша сьогоднішня подорож дійшла кінця.

Питання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 сек

Оголосити результати уроку та оцінки

4.

Домашнє завдання:

Згинання та розгинання рук в упорі лежачи 2x15 (дівчата) щоденно та підтягування на перекладині, або підйом переворотом (хлопці).

Вчитель: – Відпочили?

 Діти: – Відпочили!

Вчитель: – Додали умінь і сили?

30 сек

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Організований вихід дітей до роздягальні.

30 сек

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: lika (21.09.2016)
Переглядів: 348 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2026
Сайт створено у системі uCoz